FAQ по МФО України












































































Основні причини відмови:
Процес подання заявки для нових позичальників:
Не всі мікрофінансові організації переказують гроші в режимі 24/7. Деякі МФО лише приймають заявки на позику цілодобово. Але розглядають їх і перераховують кредитні кошти у робочі години.
Знайти компанії, що видають мікрокредити і вдень, і вночі, можна на сайті «Кредитик» у розділі « Кредит вночі ». Процес подання заявки стандартний. Позики зазвичай автоматичні.
Надайте максимум достовірної інформації. Не залишайте рядки анкети порожніми. У полі для коментарів рекомендуємо перераховувати всі реальні джерела прибутку;
Стандартний максимальний термін пролонгації – той, на який позику оформляли спочатку. Якщо ви взяли кредит, наприклад, на 25 днів, то продовжити його надалі зможете на цей же період.
Але врахуйте, що кожна МФО має власну політику пролонгації: терміни можуть бути і більш, і менш тривалими.
Заявки на автоматичні позики розглядаються протягом однієї-двох хвилин після відправки. Рішення приймаються роботами.
Заявки щодо «звичайних» мікрокредитів стандартно розглядаються не більше 5-15 хвилин.
Максимальний термін розгляду запитів до будь-якої МФО зазвичай не перевищує 1 години.
Абсолютна більшість МФО передбачає можливість часткової оплати кредитів із перерахуванням відсотків у бік зменшення. Процентна ставка нараховуватиметься лише на залишок заборгованості.
Значення причина відмови. Якщо позичальник перебуває в НС УБКД, не відповідає вимогам МФО, не може надати дані іменної картки для отримання коштів, за новою заявкою також буде відмова.
Якщо колишній запит був відхилений, наприклад, через помилки в анкеті або інші «випадки» під час проходження реєстрації, ймовірність схвалення досить висока.
МФО – мікрофінансові організації, які надають позики до 10-15 тисяч гривень терміном до 1 місяця (стандартні умови). Діяльність компаній ліцензується Нацкомфінпослуг.
Мінімальна сума – 100–500 гривень. Максимальний кредитний ліміт для нових та постійних позичальників – 3-5 тисяч гривень та 12-15 тисяч гривень відповідно.
У низці українських МФО максимальна сума сягає 20-25 тисяч гривень (для повторних благонадійних клієнтів). Зазвичай, такі кредити видаються більш тривалий термін – до 6-12 місяців.
Мінімальний термін – 1-3 дні. Але він може становити і тиждень: будьте уважні під час оформлення позики.
Максимальний термін – 31 день. Однак зростає кількість МФО, що видають довгострокові мікрокредити на період від двох-трьох місяців до одного року.
Потрібний паспорт та ІПН. У деяких випадках самих документів під рукою може бути: необхідно лише вказати їх дані.
Мікрокредити надаються онлайн переказами на картковий рахунок (у будь-якій МФО).
Деякі мікрофінансові організації пропонують отримувати позики готівкою через власні офлайн відділення або переказами через каси банків.
Стандартна відсоткова ставка - 1,6% -1,9% на добу. Стандартна APR (річна ставка відсотків, вказувати яку МФО на своїх сайтах зобов'язані за законом) – 650%-670% на рік.
МФО надають гроші у борг позичальникам зазначених «неплатоспроможних» категорій.
Мікрофінансові організації не вимагають застав, ні поручителів.
Ряд МФО, наприклад, компанія SlonCredit надає можливість оформлення мікрокредитів через фахівців Гарячої лінії.
Більше того, у деяких мікрофінансових організаціях постійні позичальники можуть брати чергові позички шляхом надсилання СМС.
Кількість компаній, яка дає таку можливість, мінімальна. У 99% перед отриманням нової позики необхідно сплатити колишню заборгованість.
Однак подібні пропозиції таки є. Наприклад, у МФО SWIZO .
До моменту підписання кредитної угоди (надсилання СМС) відмовитися від позики можна в будь-якій МФО.
Подавати заявку на мікрокредит необхідно через офіційний сайт обраної МФО. Перед поданням першої заявки потрібно:
Надалі для отримання фінансової допомоги необхідно буде просто авторизуватися в Особистому кабінеті, вибирати термін та суму для позики.
Вказівка персональної інформації та даних паспорта та ІПН – обов'язкова вимога будь-якого МФО. У разі відмови запит на кредит буде відхилено.
Рекомендуємо звертатись до фахівців техпідтримки. У неробочий годинник МФО шукати відповідь можна на сайті в розділі «Технічні питання».
Ще один варіант – звернення до іншої мікрофінансової організації: заповнення анкети не зобов'язує вас до оформлення кредиту.
Подавати заявку можна на будь-які суми на свій розсуд (використовуючи онлайн калькулятор, перевищити будь-які межі ви в жодному разі не ризикуєте). Цілком інше питання в тому, яку суму вам буде схвалено кредитором.
Ліміти встановлюються МФО в індивідуальному порядку для кожного позичальника.
Якщо максимальна сума для першого мікрокредиту становить, наприклад, 5 тисяч гривень, схвалено новачкові може бути й лише півтори-дві тисячі гривень. Ключове значення щодо ліміту має кредитна історія кандидата на позику.
Рішення за заявкою надійде до СМС на номер телефону, вказаний під час реєстрації, та листом на е-мейл.
У Особовому кабінеті статус заявки буде змінено на «відхилену» або «схвалену».
У деяких випадках із позичальниками зв'язуються оператори МФО, задають уточнюючі питання та повідомляють про рішення щодо кредиту, схваленої суми.
У разі відсутності електронної пошти, зареєструйте E-mail. Необхідність у поштовій скриньці неодмінно з'явиться.
Ще один варіант – подати заявку до МФО, представлених у нашому розділі « Кредит без Email ».
Вказувати номер телефону під час оформлення позики потрібно обов'язково. Телефон знадобиться також для верифікації картки, підписання кредитного договору, підтвердження запиту на мікрокредит.
За відсутності власного номера телефону ви можете спробувати оформити кредит на номер знайомої людини (до цього номера в даний момент у вас повинен бути доступ). Однак будьте готові до відмови у мікрокредитуванні.
Якщо у вас є реквізити паспорта та ІПН, але немає самих документів, звертайтеся до тих МФО, які не наполягають на завантаженні фото та скан-копій.
Ви можете відмовитись від завантаження фото та скан-копій будь-яких документів. Однак у цьому випадку на вас також чекає 100% відмова в мікропозиці.
Виправити помилку можна через особистий кабінет або звернувшись за допомогою до фахівців техпідтримки.
До моменту підписання кредитної угоди ви можете просто відмовитись від швидкої позики. Після цього негайно подати ще один запит з правильними даними.
Якщо ви вже підписали кредитну угоду, виправити помилку вже неможливо. У такому разі рекомендуємо вам діяти, виходячи із ситуації: можливо, компанія допускає повне дострокове погашення заборгованості (заплатити доведеться відсоток за 1 день використання коштів).
Отримати чергову позику в абсолютній більшості МФО можна лише після повного розрахунку з колишньою заборгованістю. Подання заявки допускається негайно.
Переконайтеся, що ви дійсно закрили мікрокредит – гроші можуть прийти на рахунок кредитора із затримкою (наприклад, через технічний збій під час транзакції).
Якщо система МФО пише вам, що ви не можете отримати нову позику, тому що не розрахувалися з колишньою, хоча борг погашений у повному обсязі (сума заборгованості, зазначена в Особистому кабінеті, становить 0 гривень), не хвилюйтесь. Це свідчить, що інформаційна база кредитної компанії просто не оновилася. Прийміть ще одну спробу другого дня.
Подавати нову заявку після відхилення попереднього запиту рекомендується не раніше ніж через 20 днів. Але багато залежить від того, з якої причини ви зіткнулися з відмовою.
Кількість МФО є досить великою для того, щоб знайти нового кредитора з відповідними умовами надання швидкої позики.
CVV2 (CVC2)-код – секретний код, що складається з трьох цифр і вказується на звороті банківської картки. Використовується для підтвердження транзакцій через Інтернет.
Вказуйте персональні та платіжні дані лише при оформленні позики у ліцензованій МФО. Компанії, які ведуть діяльність на законних підставах, не зберігають інформацію в системах або зберігають секретні відомості у зашифрованому вигляді.
Мікрофінансові компанії перераховують гроші негайно після того, як позичальник віддалено підписує кредитну угоду.
МФО надсилають позики без зволікання. Однак затримка з отриманням коштів на картковий рахунок може виникнути: з боку банку, що виконує операцію переказу грошей від МФО до схваленого клієнта.
Зазначимо, що стандартна тривалість затримки в робочий банківський годинник – максимум 1 година. Регламентований максимальний термін обробки транзакції – 3-5 днів.
При переказі коштів на карти категорій МайстерКард та Віза затримок зазвичай не виникає.
Особистий кабінет створюється автоматично для кожного нового клієнта під час реєстрації на сайті МФО. Неважливо, чи буде він оформляти позику надалі.
Так. Внести зміни можна самостійно або за допомогою спеціалістів з техпідтримки.
Необхідно натиснути на активну позицію «Відновити пароль» або «Забули пароль?». На електронну пошту та/або номер телефону, прив'язаний до профілю, прийде повідомлення з інструкціями.
Зазвичай слід просто ввести тимчасовий код замість загубленого пароля. Після цього встановити новий власний пароль в Особистому кабінеті.
Якщо у вас немає доступу ні до телефону, ні до електронної пошти, звертайтеся за допомогою в техпідтримку.
Більшість МФО передбачають можливість повної або часткової дострокової виплати мікрокредиту з перерахуванням відсотків у бік зменшення. Сплатити потрібно буде «тіло» позики + відсотки за реальний період використання коштів.
МФО може проводити, а може і не проводити перерахунок суми при достроковій виплаті на свій розсуд. Законні обидва варіанти, тому цей момент слід уточнювати заздалегідь.
Багато мікрофінансових фірм допускають виплату позики частинами – відповідно до графіка платежів або на розсуд боржника.
Послуга замовляється через особистий кабінет або гарячу лінію МФО. Необхідна оплата вже нарахованих відсотків.
Якщо ви не можете виплатити мікрокредит, не намагайтеся втекти від представників МФО. Заздалегідь зверніться на Гарячу лінію і розкажіть про ситуацію, що склалася.
За наявності вагомих обставин, що не дозволяють вам сплатити борг, компанія неодмінно піде назустріч і запропонує реструктуризацію (новий графік виплати заборгованості, зменшення платежів). МФО зацікавлені у тому, щоб отримати свої кошти, а не покарати вас.
Знизити відсоткову ставку дозволяє своєчасна виплата позик в одному й тому ж МФО. Стати благонадійним і постійним позичальником певної мікрофінансової організації, і, можливо, вона надасть вам знижку.
Перед оформленням онлайн позики необхідно врахувати, що сума повернення буде істотно більшою за отримувану. Мікрокредити надаються за паспортом та ІПН. Документи, що засвідчують платоспроможність, не потрібні.
Умови позик "до зарплати" від МФО
Миросуди видаються на строк до 1 місяця та на суму до 15-25 тис. гривень. Серед характерних їм переваг виділяють мінімальну кількість відмов. Серед недоліків – високу щоденну відсоткову ставку та велику пеню під час прострочення.
Умови онлайн договору з мікрофінансовими компаніями, відповідно до законодавства України, виконувати позичальник повинен обов'язково. Навіть якщо перед укладенням угоди, він не читав документ.
Віддалено поставивши підпис на онлайн договорі з МФО, позичальник зобов'язаний повернути:
суму мікрокредиту;
Відсотки використання позикових коштів;
Пені та штрафи під час прострочення (величина вказується в угоді).
Є кілька порад, які допоможуть взяти мікрокредит правильно.
Рекомендації щодо оформлення швидких позик
У договорах мікрокредитування вказується щоденна, а чи не щомісячна чи щорічна ставка процентів. Безвідмовні позики видаються (середні цифри ринку) під 1,8-2% на добу чи 700-730% на рік.
Оформивши позику на 3 тис. гривень, на 1 рік, через 12 місяців потрібно буде повернути:
3 тис. гривень - "тіло" позики;
21,9 тис. гривень – відсотки.
Загальна сума повернення становитиме 24,9 тис. гривень. Брати мінісуду на рік нерозумно.
«Приховані умови»
У угоді із кредитором може передбачатися необхідність оплати комісій. Наприклад, за оформлення чи страхування позики, інші додаткові послуги МФО.
Усі додаткові збори зазначаються у договорі – читайте його перед підписанням.
Пролонгація
Пролонгація доступна у більшості українських мікрофінансових організацій. Перенести дату оплати мікрокредиту можна, виплативши вже нараховані відсотки його використання.
Приклад: отримавши борг 3 тис. гривень на 1 місяць під 2% на добу, для пролонгації заплатити доведеться 1,8 тис. гривень (60 гривень на день множимо на 30 діб). «Тіло» позики 3 тис. гривень + нові відсотки потрібно буде повернути, коли термін пролонгації закінчиться.
Таблиця розрахунку
Дата/дія Сума кредиту (тіло кредиту) Нараховані відсотки Оплата за пролонгацію
Отримання кредиту 09.10.2019 3000 0
09.11.2019 3000 1800 рік 1800 рік
09.12.2019 3000 1800 рік 1800 рік
01.09.2020 3000 1800 рік 1800 рік
09.02.2020 3000 1800 рік 1800 рік
09.03.2020 3000 1800 рік 1800 рік
Усього боргу на 09.04.2020 3000
Якщо ви взяли кредит 09.10.2019 року і 5 разів продовжили його, віддаючи по 1,8 тис. гривень за кожне перенесення дати оплати, то за пролонгацію переплатіть 9 тис. гривень.
До 09.04.2020 року ви віддасте:
3 тис. гривень - "тіло" позики;
9 тис. гривень – відсотки за пролонгацію.
Ставка при продовженні мікрокредиту зазвичай залишається базовою – не підвищується.
Пені та штрафи
Пені та штрафи нараховуються під час прострочення. Вид та величина санкцій зазначені у договорі. Найчастіше МФО використовують пеню, щодня нараховуючи її у сумі заборгованості.
Приклад: замість 2% на добу, під яку брався мікропозик, кредитор починає нараховувати 4% на день на суму боргу.
Санкції не застосовуються за своєчасної пролонгації.
У законодавстві України "Про захист прав споживачів" у ст. 18 ч.3 п. 5 йдеться про «несправедливі умови» надання послуг. МФО не можуть встановлювати нераціонально великі пені та штрафи (понад 50% від суми позики) для порушників зобов'язань за договором.
У якому порядку погашається борг?
За відсутності інших умов договорі, платіж позичальника йде рахунок оплати боргу такому порядке:
Витрати МФО (за наявності) пов'язані з видачею позики.
Відсотки та пені/штрафи (за наявності).
«Тіло» позички.
Якщо борг прострочений та закритий не повністю, процентна ставка, штрафи та пеня нараховуються на суму заборгованості.
Може виникнути ситуація, коли позичальник віддає гроші у рахунок погашення санкцій, а чи не «тіла» кредиту.
Приклад: тіло боргу становить 3 тис. гривень. Щодня нараховується 120 гривень (відсоткова ставка та пені). За 7 днів сума до погашення становить 3 тис. гривень + 840 гривень. Позичальник віддає 1 тис. гривень, зменшуючи «тіло» заборгованості лише на 160 гривень.
Коментарі
Дописати коментар